چگونه نماینده بیمه به ایراد سرمایه گذاری در بانک به جای خرید بیمه عمر پاسخ دهد؟

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۳ دقیقه

بزرگترین اشتباهی که نماینده بیمه می تواند انجام دهد، بیمه عمر را با سرمایه گذاری در بانک مقایسه کند و بیمه گذار یا خریدار بیمه را در این ارتباط توجیه کند. خریدار بیمه یا بیمه گذار هایی که این سوال را مطرح می کنند، اطلاعات دقیقی از هویت اصلی بیمه عمر ندارند، به عبارت ساده تر بیمه عمر را از بیخ و بن نمی شناسند و فقط فکر می کنند، بیمه عمر برای سرمایه گذاری است.

در این حالت بهتر است که نماینده برای بیمه گذار توضیح دهید که سرمایه گذاری در بانک و خرید بیمه عمر دو مقوله جداگانه از هم هستند و به هیچ وجه نباید با یکدیگر مقایسه شوند، زیرا برای سرمایه گذاری در بانک و دریافت سود چشمگیر شما باید یک سرمایه گذاری یکجا با مبلغ متعارفی برای سرمایه گذاری داشته باشید، اما در بیمه عمر شما با پرداخت مبالغ دلخواه به صورت متوالی می توانید یک بیمه عمر با پوشش های اضافی داشته باشید.

مزیت های بیمه عمر نسبت به بانک

پوشش های بیمه عمر

یادآوری کنید که با سرمایه گذاری در بانک شما دارای پوشش بیمه عمر نیستید و تنها یک سرمایه گذاری با یک مبلغ مشخص انجام داده اید که هر زمان  امکان برداشت آن برای شما وجود دارد، اما در بیمه عمر هم پوشش بیمه عمر را خواهید داشت و هم سرمایه گذاری و در صورت بروز مشکلات می توانید از مزایای وام بیمه عمر استفاده نمایید.

قانون مالیات بر ارث

 هنر یک نماینده آن است که نگاه کلی تری به بیمه عمر داشته باشد و برای موفقیت روی یک عامل خاص که همان سود و سرمایه گذاری است، زیاد از حد تاکید نکند و مزایا و محاسن دیگر بیمه را برای بیمه گذار یا خریدار بیمه شرح بدهد.

مطالعه کنید  زیر شاخه های بیمه اموال

به طور مثال خاطر نشان شوید که در صورت فوت، بانک درجا پول ها را بلوکه می کند و مالیات بر ارث به آن تعلق می گیرد و بعد از تعیین وراث و انحصار وراثت باقی مانده پول را بعد از کسر کسورات قانونی اعم از مالیات یا سود های اضافه پرداختی به وراث تحویل می دهد. در صورتی که در بیمه عمر با پرداخت اولین قسط چنانجه بیمه گذار دچار حادثه شود، سرمایه فوت به ورثه بدون هیچ عذر و بهانه ای پرداخت می شود و اگر فوت بر اثر حادثه باشد، مطابق قرارداد بیمه عمر، پوشش های فوت بر اثر حادثه به ورثه پرداخت می شود.

پوشش امراض خاص

حال اگر بعد از سرمایه گذاری در بانک فرد دچار بیماری شود و نیاز به پول پیدا کند، چه اتفاقی می افتد؟ به طور حتم یا باید سراغ قرض بروید یا باید وام بگیرد. در صورتی که اگر بیمه عمر داشته باشد، هزینه های درمان بعضی از بیماری های خاص طبق قرارداد بیمه عمر پرداخت می شود و همچنین می توان بعد از دو سال نود درصد مبلغ حق بیمه ای که پرداخت کرده اید را بدون هیچ ضامن یا چک و سفته ای در کمتر از یک ساعت از شرکت بیمه دریافت کنید، بدون این که به قرارداد بیمه عمر لطمه ای وارد شود.

سود سپرده سرمایه کذاری در بیمه عمر

در ضمن سود سپرده بانک ها تعریف شده و مشخص شده می باشد و بیش از آن پرداخت نمی کنند، در صورتی که در بیمه عمر شما سود های اعلام شده را دریافت می کنید و همچنین اگر شرکت بیمه از محل سرمایه گذاری بیمه عمر سود کند، بیمه گذار را نیز در آن سود مشارکت می دهد.

مطالعه کنید  پوشش بیماری های خاص در بیمه عمر

حال با این مواردی که در این مقاله بیان شد، قبول دارید که خرید بیمه عمر با سرمایه گذاری در بانک دو مقوله جدا از هم هستند و خرید بیمه عمر یکی از نیاز های زندگی امروزی است؟

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

نیما سعیدی وب‌سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *