چگونه با کمترین تلاش بیشترین فروش بیمه را داشته باشیم

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۴ دقیقه

چگونه با کمترین تلاش بیشترین نتایج را برای فروش بیمه به دست بیاوریم؟ سوالی است که ذهن بیشتر نماینده های بیمه را به خود درگیر کرده است. زمانی که تبلیغاتی انجام می شود، اکثر نماینده های بیمه اندازه دقیقی از تاثیر تبلیغات کاری انجام گرفته شده ندارند و گاهی اوقات حتی به آن توجهی نمی کنند و از تبلیغات مقطعی استفاده می کنند، چون نتیجه خوبی از تبلیغات انجام شده نمی گیرند آن را ادامه نمی دهند.

نحوه تبلیغات موثر و مداوم در فروش بیمه

نماینده ها باید در نظر داشته باشند که تبلیغات موثر و مداوم با یک بار تبلیغ و چند بار حاصل نمی شود، بلکه برای فروش هر محصول بیمه ای باید تبلیغات دائمی داشته باشد، در واقع نماینده بیمه بهتر است، برای تبلیغات خود یک استراتژی تعریف کند و در طول سال کاری مدام و پی در پی در زمان های خاص تبلیغ محصول بیمه ای خود را روانه بازار هدف کند.

از آنجایی که تعداد بیمه نامه های برای فروش زیاد است و تنوع بسیاری دارند، به طور معمول نماینده بیمه روی یک یا چند محصول بیمه ای خاص متمرکز می شود و از سایر محصولات بیمه ای غافل می گردد، همچنین بازار های هدف دیگر را نیز مد نظر قرار نمی دهد.

دلایل ناتوانی برخی از نماینده های بیمه

یکی از مهترین دلایل ناموفق بودن، عدم شناخت نماینده بیمه از محصول بیمه ای است، برای مثال نماینده بیمه، بیمه باربری را به خوبی نمی شناسد، پس سعی می کند این بیمه را تبلغ نکند و به کل بیخیال فروش آن بیمه نامه شود.

مطالعه کنید  بیمه مسئولیت پرستاران (بخش اول)

دلیل دیگر، علاقه نداشتن نماینده بیمه به یک محصول بیمه ای است، اگر نماینده از یک محصول بیمه ای خوشش بیاید، آن محصول را بهتر و راحت تر تبلیغ و به فروش می رساند.

از دیگر دلایل می توان به این اشاره کرد که مسئول صدور یا خسارت آن بیمه، فردی است که برخورد بدی دارد، رابطه خوبی با نماینده ندارد و یا شعبه در این رشته بیمه ای ضعیف عمل می کند، در نتیجه نماینده برای این که با شعبه درگیر نشود یا سرو کارش به آن مسئول نخورد روی این رشته بیمه ای یا محصول بیمه ای کار نمی کند.

بهترین راهکار موفقیت در فروش بیمه

بهترین کار آن است که برای فروش بیشتر روی بیمه گذار های بالفعل تمرکز کرده، تمرکز بسیار خوب است، حال چه تمرکز بر روی بیمه گذار های بازار هدفی خاص و چه تمرکز روی محصول بیمه ای باشد، اما این تمرکز نباید شما را از سایر محصول های بیمه ای و بازار های هدف دیگر دور کند.

برای شروع بهتر است که در ابتدا بر روی بیمه گذار های موجود به اصطلاح مشتری های بالفعل خود تمرکز کنید و محصولات بیمه ای مورد نیاز مشتری را با تبلیغات مداوم به اطلاع آن ها برسانید.

بیمه گذار های بالفعل به دو دلیل، خیلی بهتر از بیمه گذار های جدید هستند، دلیل اول این که شما را می شناسند و با شما و نام نمایندگی شما آشنا هستند، دوم اعتبار شما را باور دارند.

مطالعه کنید  برخی از دلایل خرید بیمه عمر

برای نمونه وقتی تبلیغات محصولات بیمه ای جدید شما به دست بیمه گذار بالفعل تان برسد، همانند آن است که از یک آشنا پیامی را دریافت کرده باشد، در نتیجه بهتر و مناسب تر به آن پاسخ یا عکس العمل نشان می دهد، شما هم راحت تر و مناسب تر می توانید پیام خود را ارسال و ارتباط ایجاد کنید و به مراتب راحت تر می توانید محصول بیمه ای جدید را معرفی و بفروش برسانید.

تاثیر سنجش نتیجه تبلیغات

کار مهمی که باید انجام دهید آن است که تاثیر گذاری هر تبلیغ خود را بسنجید، یعنی به طور دایم هر تبلیغی را که روانه بازار می کنید چه تراکت باشد چه یک پیامک و چه یک نامه، تاثیری گذاری و میزان پاسخ دهی از طرف بیمه گذار را مورد سنجش قرار دهید.

سنجش تبلیغات بسیار مهم است، زیرا شما هزینه پرداخت کرده اید و پیام خود را ارسال کرده اید، هزینه ای از قبیل پول و وقت حال اگر متن پیام اشکال داشته باشد یا تاثیر گذار نباشد، بیمه گذار عکس العمل یا پاسخی نمی دهد، در نتیجه شما سر خورده خواهید شد و حتی اگر ادامه دهید، نیز فقط هزینه پشت هزینه برای شما به همراه خواهد آورد و هیچگونه بازدهی حاصل نمی شود. در حالی که اگر به طور دائم تبلیغ یا پیام خود را مورد سنجش قرار بدهید، خیلی سریع متوجه می شوید که این پیام یا تبلیغ موثر است یا خیر؟

فراموش نکنید، یک نماینده بیمه دائم باید تبلیغات انجام دهد، در غیر این صورت حتی بیمه گذار های بالفعل هم شما را از یاد خواهند برد و امکان دارد، به سمت رقبایی که بهتر و بیشتر تبلیغ می کنند، سوق پیدا کنند. اگر تا به امروز این مساله را جدی نمی گرفتید و به آن توجهی نمی کردید، از همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید.

مطالعه کنید  انواع سود و سرمایه گذاری در بیمه عمر

هفت دلیلی که نماینده های بیمه تبلیغ را هزینه می دانند

لازم نیست برای تبلیغات هزینه های گزاف انجام دهید و تبلیغات گسترده و پرخرج کنید، شما می توانید از روش های کم هزینه و کم خرج در ابتدا تبلیغات برای بیمه گذار های بالفعل خود داشته باشید.

  • مقطعی تبلیغ می کنند.
  • در تبلیغ خود همه بیمه ها را بفروش می رسانند.
  • تبلیغات مناسبی طراحی نمی کنند.
  • سعی دارند که تبلیغات ارزان و بی کیفیت انجام بدهند.
  • برنامه و راه و روشی برای تبلیغات خود ندارند.
  • بازار هدف مشخصی ندارند.
  • هیچ گونه بررسی و سنجشی بر روی تبلیغات خود انجام نمی دهند.

در نتیجه برای فروش بیشتر با تلاش کمتر باید تبلیغات تاثیر گذار دائمی داشته باشید که این گونه تبلیغات را نیز باید به طور دائم مورد سنجش و آزمایش قرار بدهید و بهترین راهکار آن است که در ابتدا با بیمه گذار بالفعل خود شروع کنید و محصولات بیمه ای جدید را با تبلیغ موثر خود به آن ها بفروشید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

نیما سعیدی وب‌سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *