امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

چقدر از ارزش بازار فرابورس به صنعت بیمه اختصاص دارد؟

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

در حال حاضر ۲.۸۱ درصد از ارزش کل بازار فرابورس ایران به صنعت بیمه و صندوق های بازنشستگی (به جز تامین اجتماعی) اختصاص دارد.

از ۱۹ شرکت بیمه ‌ای که بخشی از سهامشان در فرابورس ایران داد و ستد می ‌شود ۱۰ شرکت در بازار پایه و ۹ شرکت در بازار های اول و دوم هستند.

در حال حاضر سهام ۱۹ شرکت بیمه در فرابورس ایران معامله می‌ شود. سهام ۹ شرکت بیمه در بازار اول و دوم و ۱۰ شرکت بیمه هم در بازار پایه ب و ج داد و ستد می ‌شود.

در حال حاضر ۲.۸۱ درصد ارزش کل بازار فرابورس در اختیار صنعت بیمه یعنی گروه “بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی” است که این عدد حدود ۸,۵۹۰ میلیارد تومان و مربوط به شرکت‌ های پذیرفته شده در بازار های اول و دوم فرابورس می ‌شود.

همان طور که اشاره شد سهام ۹ شرکت بیمه در بازار اول و دوم فرابورس ایران معامله می ‌شود که این تعداد ۶ شرکت در بازار دوم هستند.

این شرکت ها عبارتند از بیمه نوین، بیمه کوثر، بیمه اتکایی امین، بیمه معلم، بیمه میهن و بیمه دی.

هم چنین سهام سه شرکت از آن ۹ شرکت در بازار اول فرابورس داد و ستد می‌ شود که بیمه ‌های اتکایی ایرانیان، بیمه پاسارگاد و بیمه سامان از جمله آن ‌ها هستند.

از ۱۰ شرکتی که سهامشان در بازار پایه ب و ج معامله می‌ شود ۸ شرکت در بازار پایه ب هستند که نام آن‌ ها بیمه زندگی خاورمیانه، تجارت نو، بیمه کار آفرین، حکمت صبا، رازی، بیمه سرمد، حافظ و سینا است.

مطالعه کنید  گام مهم تامین اجتماعی در جهت پوشش افراد فاقد بیمه

هم چنین سهام دو شرکت بیمه آرمان و بیمه تعاون در بازار پایه ج داد و ستد می‌ شوند.

بد نیست یاد آوری کنیم که بخشی از سهام بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه دانا، بیمه ملت و بیمه پارسیان، در بازار اول بورس و بخشی از سهام شرکت بیمه ما در بازار دوم بورس معامله می ‌شوند.

لینک منبع

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

photo159743968931851493 150x150 - چقدر از ارزش بازار فرابورس به صنعت بیمه اختصاص دارد؟
محمد علی یزدان راد وبسایت شخصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *