مطالبات هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی هرمزگان از کارفرمایان

مطالبات هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی هرمزگان از کارفرمایان
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۳ دقیقه

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: در حال حاضر مطالبات ما نزد کارفرمایان نزدیک به هزار میلیارد تومان است.

سید فاضل حیدری بلوکی در نشستی خبری که به مناسبت آغاز هفته تامین اجتماعی برگزار شده بود، اظهار کرد: جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی ۹۷۱ هزار و ۶۹۶ نفر است که نزدیک به ۵۶ درصد از جمعیت استان را تشکیل می ‌دهد.

حیدری بلوکی افزود: تعداد کارگاه‌ های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در هرمزگان ۶۳ هزار و ۱۶۴ کارگاه فعال و نیمه فعال است، تعداد کارگاه‌ های فعال استان نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان تصریح کرد: در یک سال اخیر سه هزار و ۵۰۰ پرونده مستمری بگیران برقرار شده و از این تعداد ۷۵ درصد پرونده بازنشستگی، ۲۱ درصد پرونده بازماندگان و ۴۰ درصد را پرونده از کار افتادگی تشکیل می‌ دهد.

حیدری بلوکی با بیان این که تعداد ۴۲۲ پرونده مستمری مشاغل سخت و زیان‌ آور در سال گذشته برقرار شده است، عنوان کرد: هم چنین در یک سال گذشته دو هزار و ۷۱۷ مقرری بیمه بیکاری برقرار شده که نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته باشد.

حیدری بلوکی خاطر نشان کرد: در سال ۹۷، ۲۹۹ نفر از اتباع خارجی در استان هرمزگان تحت پوشش قرار گرفته ‌اند که نسبت به سال گذشته ۴۶ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به این که حقوق مستمری ‌بگیران در سال ۹۸ به نسبت ۱۳ درصد مبلغ مستمری و مبلغ ثابت دو میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۷۰ تومان افزایش داشته است، بیان کرد: ۲۰۸ درخواست انتقال کسور بازنشستگی از سایر صندوق ‌ها به صندوق تامین اجتماعی و ۱۲۳ درخواست انتقال حق بیمه از صندوق تامین اجتماعی به سایر صندوق ‌های بیمه ‌ای را داشته ‌ایم.

حیدری بلوکی ابراز کرد: در سال ۹۷ هزار و ۹۶۳ متقاضی در ۴۴ جلسه کمیته تشخیص مشاغل سخت و زیان‌ آور بررسی شده و ۹۰ درصد از مشاغل مطرح شده مورد تائید قرار گرفته است.
حیدری بلوکی اضافه کرد: در یک سال گذشته پنج هزار و ۴۳۴ درخواست احتساب سابقه خدمت نظام وظیفه و حضور در جبهه از بیمه‌ شدگان دریافت شده که ۹۳ درصد از این درخواست‌ ها بررسی و محاسبه شده است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان اظهار کرد: استقرار موفقیت ‌آمیز طرح بازرسی الکترونیک در شعب تامین اجتماعی استان هرمزگان را داشتیم که در این طرح ۱۲۳ هزار و ۴۰۰ از کارگاه‌ های سطح استان بازرسی آنلاین و ۸۰ هزار و ۶۸۳ نفر بیمه‌ شده شناسایی شده است.

حیدری بلوکی افزود: طرح درگاه متمرکز خدمات غیر حضوری سازمان (طرح دکتر نور بخش) و ارائه ۴۵ خدمت به‌ صورت غیر حضوری به بیمه‌ شدگان، مستمری‌ بگیران و کارفرمایان را نیز در یک سال گذشته داشته‌ ایم.

حیدری بلوکی تصریح کرد: اجرای طرح بخشودگی جرایم را نیز در راستای اجرای سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی و به ‌منظور مساعدت با کارفرمایان خوش‌ حساب مدیون از تاریخ ۱۳ تیر لغایت ۱۳ شهریور سال جاری داریم.

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان با بیان این که طرح پرونده الکترونیک (اسکن پرونده ‌های قدیمی) در شعب تیپ دو، سه، چهار و پنج استان از تاریخ ۵ مرداد ماه ۹۸ اجرا می ‌شود، عنوان کرد: از مزایای این طرح می‌ توان به صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها، حذف کاغذ، تسریع در کار بیمه‌ شدگان، اصلاح فرآیند انجام کار، افزایش رضایت مراجعین و ایجاد قابلیت انجام برخی از تعهدات به ‌صورت غیر حضوری اشاره کرد.

حیدری بلوکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مطالبات ما نزد کارفرمایان نزدیک به هزار میلیارد تومان است.
مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان نیز در این جلسه بیان کرد: بیمارستان خلیج‌ فارس، پلی کلینیک ولیعصر و درمانگاه بعثت در بندر عباس به ‌صورت رایگان به دارندگان بیمه تامین اجتماعی خدمات ارائه می ‌دهند.

مریم امیری افزود: در سال گذشته ۱۱۷ هزار مراجعه به اورژانس بیمارستان خلیج‌ فارس داشتیم و خوش بختانه در بخش خدمات ‌رسانی اورژانس در رتبه دوم کشوری قرار گرفتیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بیان کرد: به مناسبت هفته‌ تامین اجتماعی، بخش ام آر آی بیمارستان خلیج‌ فارس در بندر عباس راه ‌اندازی می‌ شود.

مریم امیری در خصوص طرح درگاه خدمات غیر حضوری اظهار کرد: با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی این سامانه تمامی سرویس ‌های موجود و هم چنین خدمات غیر حضوری جدید سازمان را در یک درگاه یکپارچه و در جای خود قرار داده و این طرح از ۲۹ فروردین‌ ماه سال جاری در استان به‌ صورت پایلوت در حال اجرا است.

مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان اضافه کرد: تجهیزات ۲۶۵ تختی بیمارستان خلیج‌ فارس را به ۲۸۵ تخت می‌ رسانیم و در بخش‌ های ویژه آرامش بیمار و نحوه خدمات ‌رسانی از جمله عوامل مهمی است که به آن توجه بسیاری داشتیم.

امیری در خصوص اقدامات انجام شده در یک سال گذشته تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی مطالبات دانشگاهی علوم پزشکی و مراکز دولتی را تا پایان شهریور ماه سال ۹۷ پرداخت کرده است.

لینک منبع

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

دیدگاه ها

  • مسلم ۱۸ تیر, ۱۳۹۸ :: ۰۹:۲۸
    0 0

    سلام
    این پرداختی های با تاخیر باعث میشه مراکز درمانی خدمات خوبی هم نداشته باشن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *