شرکت ‌ها تمایل چندانی به فروش بیمه‌ نامه عمر و زندگی ندارند / شرکت ‌های بیمه با کمبود نقدینگی مواجه هستند

ب
مدیر عامل بیمه کار آفرین اعلام کرد که از بیمه نامه‌ های زندگی استقبال می‌ کند و این بخش از بیمه نامه‌ ها نیاز به رسیدگی بیش تری دارند که همین موضوع عامل اصلی عدم تمایل شرکت ‌های بیمه‌ ای برای ورود به این بخش است.
محمد حیدری ضمن بیان این که از بیمه نامه های زندگی در شرکت بیمه کار آفرین بسیار استقبال می شود گفت در حال حاضر بیمه مرکزی در رصد این بخش  جدی شده و از آن جایی که شرکت بیمه کار آفرین یک شرکت صد درصد خصوصی است سهام داران آن نیز بسیار نگران و پیگیر هستند.
وی افزود: من به عنوان مدیر عامل ماهانه به سهام داران گزارش می دهم، یعنی اگر یک ماه ۲۵ میلیارد اندوخته اضافه شده باشد و ماه بعد ۲۳ میلیارد شود، باید گزارش عملکرد آن را به سهام داران بدهم.
مدیر عامل شرکت بیمه کار آفرین بیان کرد: رصدی که بیمه مرکزی در صورت های مالی اعمال می کند در سال های قبل نبود، در سال های گذشته شرکت ها ذخیره نمی گرفتند، در حال حاضر شرکت های بیمه نگران این هستند که نتوانند این پول را حفظ کنند زیرا شرکت های بیمه با کمبود نقدینگی مواجه هستند و ممکن است به این پول دست بزنند و یا در سرمایه گذاری نتوانند خوب بهره برداری کنند.
حیدری عنوان کرد: نگهداری از این سرمایه مراقبت می خواهد و در این حوزه باید یک تیم سرمایه گذاری قوی داشت که دائم بازار سرمایه را رصد کند زیرا یک بخشی از این مبلغی که از مردم گرفته می شود را باید سرمایه گذاری کرد.
وی تصریح کرد: در بخش بیمه گری هم مانند حوزه های دیگر نیست که شرکت ها در قیمت دادن خود زنی می کنند، اصول اکچوئری حاکم است و بیمه مرکزی با این که بازار تعرفه نیست، روی آن حضور دارد و محاسبات را کنترل می کند به همین دلیل شرکت ها تمایل چندانی به بیمه نامه عمر و زندگی ندارند.
مدیر عامل بیمه کار آفرین در خصوص برآورد خسارت بیمه کار آفرین در سیل اخیر اظهار کرد: شرکت بیمه کار آفرین اعتقادی به بیمه نامه های گروهی، که یک شهر و یا یک روستا را بیمه کند ندارد و خلاف اصول بیمه گری می داند در نتیجه اصلا وارد این بازار نشده و پوشش بیمه ای خیلی کمی هم داشت.
حیدری افزود: حداکثر برآورد ما یک میلیارد تومان است. تعدادی پروژه مهندسی داشتیم که زیر آب رفته و یک خط آهن است که منتظریم آب فروکش کند، باید ببینیم نیاز به بازسازی دارد یا آسیبی ندیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
logo-samandehi