شرایط مهم برای تهیه بیمه داروسازان

شرایط بیمه مسئولیت داروسازان
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از تخصص های رشته های پیراپزشکی رشته داروسازی می باشد، که همانند رشته های پزشکی دیگر دارای ریسک کاری خاص خود می باشد.

شرایط بیمه مسئولیت داروسازان

برگ صلاحیت مسئول فنی

بیمه نامه مسئولیت داروسازان، بر اساس تاریخ دریافت برگ صلاحیت مسئول فنی و تاریخ شروع فعالیت به عنوان مسئول فنی صادر می شود. در زمان تکمیل فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت داروسازان باید هر دو تاریخ از سوی بیمه گذار به شرکت بیمه اعلام شود.

بیمه داروسازان یا بیمه داروخانه

در بیمه مسئولیت، بیمه مسئولیت داروخانه و بیمه مسئولیت داروسازان یکی می باشد. مسئول فنی داروخانه باید برای جبران خطا های محتمل که تحت پوشش این بیمه نامه است، بیمه مسئولیت داروسازان را خریداری نماید.

میزان ساعات کاری

هر فرد بیمه گذار، باید در زمان تکمیل فرم پیشنهاد نام و آدرس داروخانه هایی که در آن ها به عنوان مسئول فنی در حال کار می باشند را به شرکت بیمه اعلام نماید. بیمه گذار باید تعداد ساعات کاری در هر داروخانه را نیز به اطلاع شرکت بیمه برسد.

بیمه گذار با سابقه خسارت

اگر بیمه گذار سابقه خسارت داشته باشد، باید در زمان خرید و تکمیل فرم پیشنهاد نوع خطا و شکایتی را که بر روی بیمه نامه داشته را اعلام نماید:

  • ارائه داروی اشتباهی به بیمار
  • اشتباه در درج میزان مصرف دارو
  • تشدید یا عدم بهبود بیماری در اثر ارائه داروی اشتباه و یا میزان مصرف اشتباه، فوت یا نقصی عضو همه مواردی هستند که بیمه گذار در زمان در صورت داشتن خسارت حتما باید به شرکت بیمه اعلام شود.
شرایط مهم برای تهیه بیمه داروسازان
شرایط مهم برای تهیه بیمه داروسازان

دارو خانه های شبانه روزی

بیمه مسئولیت داروسازان برای داروخانه های شبانه روزی و سایر داروخانه ها متفاوت می باشد و معمولا قیمت بیمه مسئولیت داروسازانی که مسئول فنی داروخانه های شبانه روزی هستند، در بیشتر شرکت های بیمه دارای اضافه نرخ بوده و باید مبلغ بالا تری را به عنوان حق بیمه پرداخت کنند.

تاریخ اعتبار پروانه

تاریخ فعال بودن پروانه مسئول فنی داروخانه، از مهم‌ترین مواردی می باشد که حتما باید معتبر باشد. اگر تاریخ پروانه مسئول فنی داروخانه، در زمان خسارت اعتبار نداشته باشد، بیمه گذار ممکن است که در پرداخت خسارت به مشکل بخورد.

پرداخت خسارت با رای دادگاه

پرداخت خسارت برای مواردی از قبیل داروی اشتباه، اشتباه در درج میزان مصرف، تشدید و یا عدم بهبود بیماری بر اساس رای دادگاه و با طی روند قانونی پرونده انجام می شود.

ترکیبات دارو ها

معمولا داروخانه‌هایی که دارای مجوز ساخت داروهایی ترکیبی دارند، بر اساس نوع مجوزی که دارند می توانند بیمه مسئولیت خود را خریداری نمایند. اگر داروخانه ای مجوز ساخت داروی ترکیبی را نداشته باشد و اگر خسارتی به علت ساخت و ارائه داروی ترکیبی اتفاق بیافتد، تحت پوشش این بیمه نامه قرار نمی گیرد.

پوشش های بیمه مسئولیت داروسازان

بر اساس شرایط بیمه نامه مسئولیت داروسازان، پوشش های زیر طبق درخواست بیمه گذار، از سوی شرکت بیمه گر به بیمه گذاران این بیمه نامه ارائه می شود.

  • غرامت فوت و نقص عضو دائم اعم از کلی و جزئی برای هر نفر در ماه های عادی در هر حادثه بر اساس دیه همان سال در زمان حادثه
  • مشخص شدن حداکثر غرامت فوت و نقص عضو برای هر نفر در ماه های حرام بر اساس دیه همان سال در هر حادثه
  • پرداخت حداکثر هزینه پزشکی برای هر نفر بر اساس دیه ماه حرام هر سال
  • در طی دوره بیمه، حداکثر تعهد بیمه گر برای فوت و نقص عضو حداکثر تا دیه ماه حرام آن سال
  • حداکثر تعهد بیمه گر برای هزینه پزشکی بر اساس دیه هر سال

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *