امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

رییس کل اسبق بیمه مرکزی در راه رسیدن به دبیر کلی سندیکای بیمه‌ گران

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

اعضای شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران ۱۳ اسفند ماه سال قبل، پیرامون انتخاب دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران، طبق توافق، تصمیم‌ گیری در این خصوص را به جلسه سال آتی شورای عمومی موکول کردند.

گویا با گذشت سه ماه و تشکیل جلسه های متعدد درسندیکا، هنوز تعیین تکلیف و انتخاب دبیر کل سندیکا در هاله ای از ابهام فرو رفته است.

سید محمد علیپور یزدی، دبیر کل سندیکای بیمه گران، پیش تر، برگزاری انتخابات سندیکا را به یک ماه بعد یعنی زمان اصلاح اساسنامه سندیکا موکول کرده و گفته بود که تا اساسنامه اصلاح نشود برگزاری انتخابات موضوعیتی ندارد.

به نظر می رسد اساسنامه جدید ماه ها قبل به شورای عالی بیمه برای تصویب ارسال شده اما هنوز از سد این شورا عبور نکرده است.

تاکنون از گزینه های مختلفی برای دبیر کلی سندیکای بیمه گران یاد شده اما هر کدام بنا به دلایلی، جدی نشده و یا هنوز در حال سنگین و سبک کردن برای اعلام آمادگی در انتخابات پیش رو هستند؛ از عبد المحمود ضرابی، مدیر عامل پیشین شرکت بیمه کار آفرین گرفته تا عطایی مدیر عامل قبلی بیمه حافظ، بنویدی مدیر عامل سابق بیمه میهن و حتی سهامیان مقدم مدیر عامل بازنشسته بیمه دولتی ایران و عضو کنونی هیات مدیره بیمه تعاون.

اما در تازه ترین رخداد گفته می شود سید محمد کریمی رییس کل اسبق بیمه مرکزی هم یکی از گزینه های مطرح برای دبیر کلی سنیدکای بیمه گران است.

در کارنامه کاری سید محمد کریمی می توان مدیریت عاملی صندوق مهر امام رضا (ع) را هم مشاهده کرد.

مطالعه کنید  بیمه شخص ثالث بدون کوپن

درصورت صحت اعلام آمادگی او، محمد کریمی دو شرط مناسب و کم و بیش مطرح شده توسط مدیران عامل شرکت های بیمه برای دبیر کلی سندیکای بیمه گران را دارا است.

ابراهیم کاردگر مدیر عامل شرکت بیمه دانا پیش تر گفته بود، شخصی که به عنوان دبیر کل سندیکای بیمه گران انتخاب می‌ شود باید تخصص بیمه ‌ای داشته باشد و در عین حال ارتباطات برون سازمانی صنعت بیمه را بشناسد تا بتواند از منافع بیمه دفاع کند.

در این بین، برخی بر این باورند که دلیل کناره گیری کاندیدا های مطرح شده برای دبیر کلی سندیکا از انتخابات، تلاش علیپور برای ماندن در سمت کنونی خود است اما کیست که نداند عملکرد علیپور در دو سال اخیر چندان هم به مذاق مدیران عامل صنعت خوش نیامده است.

فارغ از تمامی این بحث ها، بعد ازگذشت چندین ماه از اتمام دوره دبیر کلی سندیکای بیمه گران، بی تردید، تاخیر در برگزاری انتخابات، اعتبار صنعت را دچار دست انداز بیش تری می کند.

لینک منبع

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

photo159743968931851493 150x150 - رییس کل اسبق بیمه مرکزی در راه رسیدن به دبیر کلی سندیکای بیمه‌ گران
محمد علی یزدان راد وبسایت شخصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *