رشد صنعت بیمه با بازاریابی محتوایی

۲۳۲۴۳۴۳۵۴۵
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

بازاریابی محتوا یکی از قوی ترین و موثر ترین راه های کسب مشتری جدید برای نماینده های بیمه به شمار می رود. با این استراتژی، بدون استفاده از پرسنل پشتیبانی برای مشتریان، می توانید به سوالات آن ها پاسخ دهید، قیمت بسته های مختلف را معرفی کنید و سایر خدمات ارائه شده را توصیف کنید.

هدف نهایی نمایندگان بیمه در به کارگیری بازاریابی محتوا، یافتن رهبران و افراد واجد شرایط برای کسب و کار خود است.

اهمیت محتوا در بیمه

محتوا به شما اجازه می دهد در هر روز کاری بتوانید با مشتریان خود صحبت کنید؛ بدین معنی که اگر در روز تعطیل هم باشید، باز هم امکان جذب مشتریان بالقوه و صحبت با آن ها برای شما فراهم است. شما می توانید به سوالات آن ها پاسخ دهید.

هنگامی که محتوایی ایجاد می کنید، گزینه های زیادی در اختیار شما قرار می گیرد. محتوا اصطلاحا یک چتر است که هر چیزی که در وب سایت بیمه ایجاد می شود را پوشش می دهد؛ بنابراین اگر یک پست جدید یا یک کلیپ ویدئویی کوتاه در وب سایت خود قرار دهید، یک محتوا تولید کرده اید.

بازاریابی محتوایی بیمه

نمایندگان بیمه از روش و راه های متنوع و مختلفی برای تولید محتوا و جذب مشتری جدید استفاده می کنند.

صفحات وب

صفحات وب رایج ترین نوع محتوای آنلاین هستند. هر وب سایت دارای حداقل یک صفحه اصلی است که در آن می توان در مورد خدمات بیمه خود صحبت کرد و این که چرا مشتریان باید از آن ها استفاده کنند. علاوه بر داشتن صفحه ی اصلی وب سایت، یک صفحه در مورد شرکت خود، یک صفحه مختص محتوا، صفحات دیگر برای پاسخگویی به سوالات متعدد مخاطبان داشته باشید.

ویدئو ها

ویدئو ها نیازمند دانش و مهارت کمتر، نسبت به زمانی هستند که اقدام به تولید محتوا می کنید. در عوض برای جذب مشتری، تاثیر بسیار زیادی دارند. شما می توانید از هر نوع فیلمی استفاه کنید. به عنوان مثال یک فیلم انیمیشن برای نمایش اهمیت بیمه در زندگی افراد.
علاوه بر ارائه ی ویدئو ها در وب سایت، می توانید بعد از آن، ویدئو ها را در سایر صفحاتی که امکان پخش آنلاین دارند، به صورت رایگان اشتراک گذاری کنید.

وبلاگ

وبلاگ ها محل مناسبی در سایت شما هستند تا در مورد رویداد های کنونی، اخبار صنعت بیمه و اضافه شدن خطوط تولید و … صحبت کنید. نوشتن وبلاگ، مشتریان بالقوه را به سوی شما هدایت می کند، مشتریانی که در صنعت بیمه بسیار زیاد خواهند بود. وبلاگ تاثیر بسیار زیادی بر روی رتبه سایت شما در موتور های جستجو دارد.

استفاده از انواع شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از نکاتی را که می توان در رابطه با مدیریت استراتژیک محتوا مطرح کرد، استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف برای انتشار محتوا و دستیابی به مخاطبان بیشتر. هدف هر سازمان، کسب و کار و مجموعه ای با مخاطبین بیشتر می باشد.

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی به مراتب بیشتر از بازدید از سایت و وبلاگ می باشد؛ بنابراین بسیار عقلانی است که با استفاده از این پلتفرم ها بتوانیم نظر مخاطبین بیشتری را جلب کنیم.

این روزها شاهد این مسئله هستیم که بسیاری از مردم، زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی صرف می کنند، این مسئله می تواند برای مدیریت استراتژیک محتوا بسیار خوشایند باشد؛ زیرا شما می توانید انواع محتواای خود را در این شبکه های اجتماعی منتشر کنید، نظرات مخاطبین را جویا شوید و همچنین این شبکه ها می توانند اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد مخاطبین به شما ارائه دهند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *