راه اندازی طرح بیمه حساب های بانکی تا پایان امسال

راه اندازی طرح بیمه حساب های بانکی تا پایان امسال
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

کامبیز پیکارجو با بیان این که صنعت بانکداری با ریسک‌ های متفاوتی مواجه است، گفت: این نوع بیمه، ریسک‌ های این صنعت را که با ریسک‌ های سایر صنایع تفاوت دارد، پوشش می دهد.

این فعال صنعت بیمه ادامه داد: موضوعاتی مانند بانکداری دیجیتال، امنیت داده ها، عدم قطعیت تراکنش‌ ها، کلاهبرداری های بانکی، فیشینگ و خطا های مدیریتی از جمله ریسک های پیش روی صنعت بانکداری به شمار می روند که درصدد پوشش بیمه ای آن ها هستیم.

پیکارجو توضیح داد: بر اساس این طرح، شرکت های بیمه با بانک ‌ها قرارداد امضا می کنند که از طریق آن مشتریان، بانک ‌ها تحت پوشش بیمه خدمات بانکی قرار می‌ گیرند.

مدیر عامل بیمه آرمان اظهار داشت: تخلفاتی مانند فیشینگ، روندی پیچیده دارند، اما قابل بیمه شدن هستند که در حال بررسی بیمه مربوط به آن هستیم.
پیکارجو با بیان این که مسائلی مانند تخلفات مربوط به رمز بانکی و رمز دوم کارت های بانکی نیز تحت پوشش بیمه‌ های سایبری بانکی قرار می گیرند، خاطر نشان کرد: البته طراحی این نوع بیمه مستلزم تایید و مجوز سازمان بیمه مرکزی است که روند اجرایی آن دنبال می ‌شود.

در سال های اخیر، شمار تخلفات مربوط به بانکداری دیجیتال روندی افزایشی داشته، به طوری که بانک مرکزی ناچار شد، طرح استفاده اجباری از رمز دوم یکبار مصرف را اجرایی کند که البته به علت فراهم نبودن زیر ساخت های آن، به تعویق افتاد.

راه اندازی بیمه خدمات بانکداری می تواند تا حد زیادی ریسک های پیش روی صنعت بانکداری را پوشش داده و امنیت تراکنش های بانکی را افزایش دهد.

فیشینگ (Phishing) به تلاش برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند: نام کاربری، گذرواژه و اطلاعات حساب بانکی از طریق جعل یک وب‌ سایت و آدرس ایمیل گفته می ‌شود که سارقان پس از دستیابی به اطلاعات اقدام به خالی کردن حساب بانکی افراد می کنند.

لینک منبع

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

دیدگاه ها

 • فرنوش موسوی ۱۵ تیر, ۱۳۹۸ :: ۱۵:۰۳
  0 0

  سلام
  این طرح فقط برای کسانیکه حساب بانکی بالا دارند خوبه

 • منصور یارمحمدی ۱۶ تیر, ۱۳۹۸ :: ۰۹:۱۷
  0 0

  قراره که اجرا بشه معلوم نمیکنه از بیمه مرکزی تایید بشه یا خیر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *