جرایم بیمه کارفرمایان و واحد های مشمول بخشیده می ‌شود

ب
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت از بخشیده شدن جرایم بیمه کارفرمایان و واحد های مشمول در سال ۹۸ خبر داد.
«میثم زالی» روز دوشنبه افزود: با تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کار گروه های استانی، کارفرمایان و واحد های مشمولی که جرایم بیمه ای آن ها مربوط به پیش از تاریخ ۲۹ اسفند سال ۹۶ باشد و حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این اصلاحیه در مورد پرداخت یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده، براساس مدارک و مستندات ابرازی با سازمان تامین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی جرایم برخوردار می شوند.
وی اظهار داشت: هم چنین کارگاه های مشمول که پس از تاریخ یاد شده به دلیل بروز یکی از موضوعات ابرازی شامل این قانون شده اند، می توانند تا سه ماه پس از وقوع دلایل اشاره شده مدارک شان را به سازمان تامین اجتماعی ارائه کنند.
این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، به منظور حمایت از بنگاه های تولیدی و با هدف امکان پذیر کردن تعیین تکلیف بدهی معوق کارفرمایان، با اتفاق نظر نمایندگان و اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت این پیشنهاد در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مطرح و به هیات دولت ارسال شد.
این قانون که در سال ۹۷ به منظور استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیاز های کشور و تقویت آن ها در امر صادرات تصویب شده بود، برای دومین سال با تصویب هیات دولت تمدید شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
logo-samandehi