تخفیف های بیمه بدنه

تخفیف های بیمه بدنه- تخفیف عدم خسارت- تخفیف نقدی
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

بر خلاف بیمه شخص ثالث که در آن حق بیمه در شرکت های مختلف تقریبا یکسان است و تفاوت اندکی با هم دارند، در بیمه بدنه حق بیمه در شرکت های مختلف با هم متفاوت است. این به دلیل تخفیف های زیاد و متفاوتی است که شرکت های بیمه می دهند. به همین خاطر ممکن است حق بیمه یک ماشین در یک شرکت با شرکت دیگر اختلاف زیادی داشته باشد.

این تخفیف ها به شرح زیر می باشد:

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

اگر فردی بیمه بدنه خریده باشد اما در طول مدت بیمه نامه خسارتی دریافت نکرده باشد، به او تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد. هر چه که سال های بیشتری خسارت دریافت نکرده باشد مقدار این تخفیف هم بیشتر می شود. این تخفیف در اکثر شرکت ها ۴ سال است اما در بعضی شرکت ها ۵ سال اعمال می شود.

سال اول۲۵
سال دوم۳۵
سال سوم۴۵
سال چهارم۶۰
سال پنجم۷۰

تخفیف برای دارندگان عدم خسارت بیمه شخص ثالث

در بعضی از شرکت های بیمه اگر فردی بیمه شخص ثالث خود را از آن شرکت خریده باشد و سابقه عدم خسارت نیز داشته باشد، اگر بخواهد بیمه بدنه خود را نیز از آن شرکت بخرد به او تخفیف داده می شود. برای استفاده از این تخفیف بیمه شخص ثالث و بدنه هر دو باید به اسم یک نفر باشد و از یک شرکت نیز خریداری بشوند. میزان و شرایط این تخفیف در شرکت های مختلف متفاوت می باشد.

تخفیف برای خودرو های صفر کیلومتر

در بیمه بدنه به خودرو هایی که صفر کیلومتر هستند تخفیف داده می شود. منظور از صفر کیلومتر خودورهایی است که بیش از ۳ ماه از تاریخ تحویل آن ها نگذشته باشد. تقریبا اکثر شرکت ها این تخفیف را می دهند اما میزان آن متفاوت است.

تخفیف های گروهی

در این نوع از بیمه نامه تعدادی تخفیف های گروهی نیز وجود دارد که به افراد خاصی داده می شود. تعدادی از این تخفیف ها به شرج زیر می باشد:

  • تخفیف برای اعضای هیات علمی
  • تخفیف برای ایثارگران
  • تخفیف برای اعضای نظام مهندسی
  • تخفیف برای پزشک ها
  • تخفیف برای اعضای کانون وکلای دادگستری
  • و …

تخفیف خرید نقدی

بیمه بدنه را می توان به ۲ شکل نقدی یا قسطی خریداری کرد. اما در صورتی که نقدی خرید کنید ۱۰ درصد تخفیف خرید نقدی داده می شود.

تخفیف های مناسبتی

در بعضی از شرکت های بیمه به مناسبت های مختلف برای مثال عید نوروز، تخفیف خرید بیمه بدنه داده می شود.

تخفیف مناطق آزاد

به خودرو هایی که پلاک متطق آزاد را داشته و در این متاطق تردد دارند، در بعضی از شرکت ها تخفیف داده می شود.

تخفیف خودرو های وارداتی

اگر خودرویی جزو خودرو های وارداتی باشد می تواند از این تخفیف استفاده کند. اما میزان و شرایط آن در شرکت های مختلف متفاوت است و فقط بعضی از شرکت ها آن را اعمال می کنند.

نخفیف بیمه عمر

در برخی از شرکت های بیمه برای افرادی که بیمه عمر دارند امتیاز های مختلفی در نظر گرفته شده است. در بیمه بدنه اگر فردی بیمه عمر آن شرکت را داشته باشد و بخواهد بیمه بدنه نیز از آن جا تهیه کند، به او تخفیف داده می شود.

تخفیف حساب بانکی بلند مدت

در تعدادی از شرکت های بیمه در صورتی که فردی در بانک مربوط به آن ها حساب بانکی بلند مدت داشته باشد، در هنگام خرید بیمه بدنه به او تخفیف داده می شود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *