بیمه ۹۹۰ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان سیل زده پرداخت کرد

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی در نیمه نخست امسال در مجموع ۹۹۰ میلیارد ریال غرامت به حساب کشاورزان سیل زده خوزستان که زیر پوشش بیمه بودند، پرداخت کرد.

حمد آلاله افزود: این میزان غرامت بابت خسارت به ۴۱ هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی که در جریان سیلاب فروردین امسال دچار آبگرفتگی شده بود، پرداخت شد.

حمد آلاله پیش بینی کرد تعهدات صندوق بیمه کشاورزی در پرداخت غرامت های ناشی از سیلاب به یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برسد.

حمد آلاله گفت: همه پرونده های کشاورزان سیل زده زیر پوشش وارد سامانه شده اند که به محض تخصیص اعتبار، نسبت به پرداخت بقیه غرامت به کشاورزان خسارت دیده اقدام می شود.

آلاله بیشترین سقف پرداختی غرامت از سوی بیمه محصولات کشاورزی به کشاورزان سیل زده خوزستانی را ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال برای هر هکتار گندم آبی بیان کرد و افزود: البته دولت به صورت جداگانه به هر هکتار گندم آبی در خوزستان که در جریان سیل فروردین امسال دچار آبگرفتگی شده ۵۰ میلیون ریال کمک بدون عوض می کند و این سقف در صورت احراز عملکرد بالا در سال زراعی گذشته، تا ۳۰ درصد قابل افزایش است.

این نخستین بار است که دولت به کشاورزان سیل زده خوزستان که حتی زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی نبودند، کمک می کند.

برخی کشاورزان خوزستانی در جریان سیل گذشته، بنا به توصیه مسئولان ارشد کشور، اجازه دادند، برای کاهش خسارات سیلاب، آب از زمین های کشاورزی در حال برداشت آنان عبور کند تا جان مردم نیز به خطر نیفتد.

مطالعه کنید  افزایش چشمگیر زیان انباشته بیمه رازی

در جریان سیلاب اخیر بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان دچار آبگرفتگی شد و حدود ۷۵۰ هزار تن گندم آماده برداشت از بین رفت.

سیل فروردین امسال که گفته می شود، دست کم در ۱۰۰ سال گذشته بی سابقه بوده بیش از ۸۵ هزار میلیارد ریال به مجموعه بخش کشاورزی خوزستان خسارت زد.

لینک منبع

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

نیما سعیدی وب‌سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *