بیمه مسئولیت پرستاران (بخش دوم)

بیمه مسئولیت پرستاران
ب

برای مشاهده بخش اول این مطلب بر روی لینک کلیک کنید.

پوشش های بیمه مسئولیت پرستاران

با توجه به این که بیمه مسئولیت پرستاران یکی از زیر مجموعه های بیمه نامه مسئولیت پیراپزشکان می باشد، نوع و میزان پوشش های ارائه شده در این بیمه نامه تقریبا برابر با شرایط بیمه مسئولیت پیراپزشکان است. اگر مشخص شود که این آسیب جسمانی وارد شده ناشی از خطای پرستار بوده، شرکت بیمه گر بر اساس تعهدات بیمه نامه موظف به پرداخت خسارت و غرامت به شخص زیان دیده می باشد.

پوشش فوت

اگر بیمار فوت کند، باید دیه تعیین شده قوه قضائیه بر اساس ماه عادی و حرام همان سال پرداخت شود. به عنوان مثال میزان دیه برای سال ۱۳۹۸ در ماه حرام ۳۶۰ میلیون تومان و برای ماه عادی ۲۷۰ میلیون تومان تعیین شده که اگر خسارت فوتی در این سال اتفاق بیافتد باید بر اساس این دیه خسارت پرداخت شود. (برخی از شرکت های بیمه فقط یک دیه برای این بیمه نامه ارائه می کنند. در زمان خرید حتما در مورد پوشش ها و تعهدات بیمه نامه خود مطمئن شوید)

پوشش نقص عضو

اگر فرد پرستار در اثر قصور و کوتاهی در کارش منجر به آسیب جسمی به بیمار شود که وی دچار نقص عضو شود باید بر اساس حکم دادگاه میزان خسارت وارد شده را پرداخت نماید که در صورت داشتن بیمه مسئولیت شرکت بیمه گر این خسارت را جبران می کند. میزان خسارت نقص عضو نیز بر اساس نسبتی از دیه محاسبه و قابل پرداخت می باشد.

بیمه مسئولیت پرستاران
بیمه مسئولیت پرستاران

انتخاب پوشش افزایش دیه برای سال های آتی

این پوشش یکی از پوشش های اضافی بیمه نامه مسئولیت پرستاران می باشد. علت خرید این پوشش را می توان چنین بیان کرد، ممکن است که دو سال بعد از پایان مدت بیمه نامه مشکل جسمی یا روانی برای فرد بیمار پیش بیاید که در نتیجه خطای کاری پرستار باشد و این موضوع از طریق دادگاه به اثبات رسیده باشد، وی مجبور به پرداخت دیه همان سال خواهد بود. از این رو داشتن این بیمه نامه برای بیشتر بیمه نامه های مسئولیت از جمله بیمه مسئولیت پرستاران پیشنهاد می شود. البته این پوشش فقط در برخی از شرکت های بیمه ارائه می شود.

یکی از پیشنهادات ما به عنوان مشاور بیمه ای این است که بیمه نامه کامل خریداری نمایند تا در زمان خسارت به درد سر نیافتید.

سقف تعهدات بیمه مسئولیت پزشکان

میزان تعهدات و پوشش هایی که این بیمه نامه ارائه می شود، بر اساس دیه هر سال است که طبق رای دادگاه اعلام شده. پس در واقع سقف تعهدات بیمه مسئولیت پرستاران بر اساس دیه ماه حرام و ماه عادی هر سال مشخص می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
logo-samandehi