×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبرهای ویژه

true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
بیمه مسئولیت پرستاران (بخش اول)

اهمیت بیمه مسئولیت پرستاران

خطا ها و قصور های کاری ممکن است برای همه افراد پیش بیاید اما در مشاغلی که با جان انسان ها سرو کار دارند هر اشتباه کوچک ممکن است منجر به یک خسارت بسیار بزرگ شود. اینجا است که بیمه مسئولیت پرستار می تواند برخی از خسارات اتفاق افتاده را جبران کند.

بر اساس مطالعات دانشگاه جان هاپکینز، سالانه ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در امریکا بر اثر خطا های پزشکی فوت می کنند و سومین عامل مرگ و میر در امریکا اشتباهات پزشکان و پرستاران است.

خطا های پزشکی سومین عامل مرگ و میر

البته باید توجه کرد که خطا در هر شغلی غیر قابل اجتناب است و این آمار به معنی عدم مهارت پزشکان و پرستاران عزیز نیست. همان طور که یک مهندس ساختمان نیاز به بیمه مسئولیت ساختمان دارد.

از این رو پیشنهاد می شود که هیچ پرستاری بدون بیمه مسئولیت مشغول به خدمت نشود، چرا که بیمه مسئولیت پرستاران می تواند یک امنیت شغلی برای آن ها باشد. همان طور که بیمه مسئولیت پزشکان برای پزشکان محترم یک نیاز است.

بیمه مسئولیت پرستاران چیست؟

این بیمه نامه یکی از شاخه های بیمه نامه های مسئولیت و به طور خاص بیمه مسئولیت پیراپزشکان است و بیمه مسئولیت پرستاران یکی از زیر مجموعه های رشته های پیراپزشکی می باشد و هر پرستاری می تواند با خرید بیمه مسئولیت پیرا پزشکان از پوشش های این بیمه نامه استفاده نماید. در ادامه می خواهیم نیم نگاهی به بیمه نامه پرستاران، پوشش‌های این بیمه نامه و شرایط این بیمه نامه داشته باشیم.

مطالعه کنید  بیمه مسئولیت پرستاران (بخش دوم)

"<yoastmark

چند نکته مهم درباره بیمه مسئولیت پرستاران

– یکی از پوشش های قابل توجه این بیمه نامه، پوشش تعیین وکیل حقوقی در دعوا های قضاییِ مربوطه است؛ به شرط آن که در بیمه نامه ذکر شده باشد.

نکته ای که باید پرستاران در نظر داشته باشند این است که گاهی اعمالی وجود دارد که خارج از وظیفه ی سازمانی پرستاران است ولی در برخی موارد بیمه مسئولیت پرستاران می تواند آن اعمال را نیز پوشش دهد مرجع تشخیص وظایف پرستار درنهایت سازمان نظام پرستاری است.

این بیمه نامه به صورت سالانه صادر شده و با احتساب یک سال اول بیمه نامه جمعا تا چهار سال عوارض ناشی از قصور یا خطای پرستار را پوشش می دهد.

پرستاران محترم باید در هنگام خرید بیمه مسئولیت پرستاران؛ پوشش بیمه را متناسب با قوانین جاری کشور انتخاب کنند که در این مورد؛ خرید آنلاین بیمه مسئولیت پرستاران، تمامی نیاز هایشان را پوشش بدهد.

انتخاب تعداد دیه برحسب حجم کار پرستار و بنا بر تشخیص خود او باید صورت گیرید، لازم است طوری انتخاب شود که پرستار دچار کم بیمه گی نشود.

حق بیمه پرداختی بابت این بیمه نامه با در نظر گرفتن نوع شغل و ضریب میزان آسیب وارده به بیمار محاسبه می شود.

برای مشاهده بخش دوم این مطلب بر روی لینک کلیک کنید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false