امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

بیمه مسئولیت داروسازان

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

بیمه مسئولیت داروسازان چیست؟

بیمه مسئولیت داروسازان یکی از زیر شاخه های بیمه نامه های پیراپزشکی می باشد. این بیمه نامه همانند سایر رشته های بیمه نامه های مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان، پزشکان داروساز را در برابر خطا های غیر عمدی، اشتباه و قصوری که منجر به آسیب های جسمانی، روانی و یا فوت بیمار شود را تحت پوشش قرار می دهد. همچنین در صورت اتفاق افتادن حادثه، خسارت پیش آمده را جبران می کند.

چرا داروسازان و پرسنل داروخانه به بیمه مسئولیت نیاز دارند؟

پزشکان داروساز و افرادی که در داروخانه فعالیت دارند در مقابل دارو هایی که بر اساس نسخه تجویزی پزشک به بیماران تحویل می دهند مسئول هستند. اگر از طریق آنان داروی اشتباهی به دست بیمار برسد و او به اشتباه آن را مصرف نماید، هر صدمه و آسیب جسمانی و روانی که برای بیمار پیش بیاید مسئول آن پزشک داروسازی است که مسئول فنی آن داروخانه می باشد.

برای مواردی از قبیل اشتباه در درج نحوه و میزان مصرف دارو که در نهایت منجر به تشدید بیماری، عدم بهبود، خسارت نقص عضو و فوت شود هم می تواند از بیمه مسئولیت خود برای جبران خسارت کمک بگیرد.

با توجه به دلایل بیان شده بیمه مسئولیت مسئول فنی داروخانه از جمله بیمه نامه هایی می باشد که اغلب پزشکان داروساز آن را تهیه می نمایند.

بیمه مسئولیت داروسازان

بیمه مسئولیت داروسازان

بهترین شرکت برای خرید بیمه مسئولیت حرفه ای داروسازی

انتخاب شرکت بیمه در بیمه نامه های مسئولیت داروسازان می تواند مهم ترین بخش در خرید این نوع بیمه مسئولیت باشد، چرا که شرکت بیمه باید در زمان خسارت همراهی لازم را با بیمه گذار داشته باشد. شرکت بیمه ای را می توانیم به عنوان بهترین شرکت بیمه معرفی کنیم که چنین شرایطی داشته باشد .

مطالعه کنید  صدور بیمه نامه سرمایه‌گذاری اکتشاف های معدنی

در انتخاب شرکت بیمه برای خرید بیمه مسئولیت داروسازان سطح توانگری شرکت بیمه مورد نظرتان را حتما بررسی کنید و شرکتی را انتخاب کنید که سطح توانگری بالایی را داشته باشد؛ چرا که خساراتی که تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارند از لحاظ میزان خسارت، دارای مبلغ ریالی بسیار بالایی می باشند. از این رو شرکت های بیمه ای که در سطح توانگری بالایی دارند، معمولا در پرداخت خسارت بسیار خوش قول بوده و بیمه گذاران نگرانی در مورد خسارت نخواهند داشت.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

a27b5ff0 49bc 48de 8acc 1841e7cb776a 150x150 - بیمه مسئولیت داروسازان
عسل بیدزر وبسایت شخصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *