بیمه عمر با سود دهی بیشتر

بیمه عمر با سود دهی بیشتر
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

انواع سود در بیمه عمر

سود بیمه عمر، یکی از ویژگی های بسیار مهم و جذاب این بیمه است که بیشتر افراد در زمان خرید، به آن توجه می ‌کنند. به طور کلی سود بیمه عمر به دو دسته سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تقسیم می شود.

۱) سود تضمینی:

سود تضمینی سودی است که هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می‌ شود و همه شرکت های بیمه، باید آن را به بیمه گذاران بیمه عمر خود ارائه دهند؛ در واقع، این سود حداقل سودی است که به بیمه عمر شما تعلق می‌ گیرد و می‌ توانید از بابت دریافت آن مطمئن باشید.

بر اساس آخرین اعلام بیمه مرکزی، سود تضمینی بیمه عمر، در دو سال اول قرارداد ۱۶ درصد، در دو سال دوم ۱۳ درصد و در سال های بعد ۱۰ درصد است؛ یعنی مثلا در دو سال اول قرارداد بیمه عمر، هر سال ۱۶ درصد به اندوخته شما اضافه خواهد شد.

۲) سود مشارکت در منافع:

شرکت های بیمه بر اساس حق بیمه ای که از بیمه های عمر دریافت می‌ کنند، در فعالیت های اقتصادی مختلف سرمایه گذاری می‌ نمایند.

سودی که از سرمایه گذاری های شرکت بیمه به دست می‌ آید، بین شرکت بیمه و بیمه گذار مشترک است؛ در واقع ۸۵ درصد از سود حاصل از این سرمایه گذاری به بیمه گذاران تعلق می‌ گیرد، به این سود، سود مشارکت در منافع گفته می‌ شود.

بهتر است بدانید که سود مشارکت در منافع برای سال های آینده قابل پیش بینی نیست، اما می توان روند سود دهی آن در سال های گذشته را بررسی کرد و شرکت بیمه ای را انتخاب نمود که بیشترین سود را به بیمه گذاران خود پرداخت کرده است. هر ساله شرکت های بیمه ، مجموع سود مشارکت در منافع و سود تضمینی را تحت عنوان سود قطعی اعلام و به بیمه گذاران خود پرداخت می‌ کنند.

"<yoastmark

چگونه سود بیمه عمر خود را بیشتر کنیم؟

اگر می خواهید سود بیشتری از بیمه عمر خود کسب کنید، چند راه پیش روی شما است.

سرمایه اولیه بیمه عمر خود را زیاد کنید:

در زمان خرید بیمه عمر، شما می‌ توانید مبلغ مشخصی را به عنوان سرمایه اولیه در اختیار بیمه قرار دهید. سرمایه اولیه یک امر اختیاری است اما می‌ تواند سود بیمه عمر شما را افزایش دهد. هر چه این سرمایه بیشتر باشد، سود شما هم بیشتر خواهد شد.

حق بیمه بیشتری پرداخت کنید:

هر چه حق بیمه پرداختی شما بیشتر باشد، مجموع اندوخته سالانه شما بیشتر شده و در نتیجه سود سالانه بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.

بیمه نامه طولانی تری داشته باشید:

طول قرارداد بیمه عمر با میزان سود دریافتی، نسبت مستقیم دارد؛ یعنی هر چه بیمه بلند مدت تری داشته باشید، سود بیشتری دریافت خواهید کرد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که قرارداد بیمه خود را حداقل ۱۵ ساله به بالا ببندید.

پوشش های کمتری انتخاب کنید:

همان طور که می دانید پوشش های بیمه ای در بیمه عمر، یکی از مزایای مهم خرید این بیمه است؛ اما اگر به دنبال دریافت سود بیشتری از بیمه عمر خود هستید، بهتر است پوشش های کمتری را انتخاب نمایید.

هر چه سود بیمه عمر بیشتر باشد، ارزش اندوخته بیمه، بیشتر بوده و در نهایت سرمایه گذاری مناسب تری انجام خواهد شد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *