بیمه رازی همراه سه شنبه های بدون خودرو

بیمه رازی همراه سه شنبه های بدون خودرو
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

چند سالی است که معضل آلودگی هوا و ترافیک گریبان گیر شهر های بزرگ کشورمان شده است و شهرداری ها سیاست های مختلفی را برای برون رفت از این مشکل در پیش گرفته اند، اجبار به معاینه فنی خودرو ها، محدودیت های ترافیکی، تشویق به استفاده از وسایل نقلیه عمومی، تشویق به استفاده از دوچرخه از این دست سیاست ها بوده است.

سه شنبه های بدون خودرو که شهرداری کلان شهر تهران با تبلیغات مختلف بصری و رسانه ای در حال فرهنگ سازی آن بین مردم است، از جمله حرکت های خوبی می باشد که مطالب مختلفی را در خصوص اهمیت هوای پاک، دوستی با محیط زیست، کاهش ترافیک و سلامت جسمی و روانی شهروندان با خود به همراه دارد.

در این میان، استفاده از دوچرخه در مقصد و مسیر هایی که می تواند جایگزین خودرو باشد، یکی از پیشنهاد های مفید و جهانی است.

به طوری که سازمان ملل متحد، سوم ژوئن برابر با سیزدهم خرداد ماه را به عنوان روز جهانی دوچرخه سواری اعلام نموده است و طی اعلامیه ای از فعالان اجتماعی می خواهد تا با توسعه فرهنگ دوچرخه سواری که گامی در جهت توسعه پایدار است، به حفظ محیط زیست و سلامت در جامعه کمک نمایند.

شایسته است شهرداری ها در رهبری شهری خود هماهنگ با ترویج دوچرخه سواری بستر و حمایت لازم را در استفاده از دوچرخه مهیا نمایند.
ایجاد مکان هایی جهت در اختیار گذاشتن دوچرخه رایگان، ساخت مسیر های ویژه دوچرخه سواران جهت تضمین امنیت ایشان و آموزش های ویژه از جمله کار هایی است که ضروری به نظر می رسد.

هم چنین جالب است که این روز ها تشویق به استفاده از دوچرخه در بیلبورد های شهری هم زمان شده است، با طرح بسیج ملی کنترل فشار خون که خوب است بدانیم، دوچرخه سواری از ورزش هایی است که در بهبود فشار خون نقش موثری دارد.

بیمه رازی در قالب مسئولیت اجتماعی بنگاه ها، ضمن ستایش از فرهنگ استفاده از دوچرخه، از هر حرکتی که به سلامت و نشاط جامعه کمک نماید، با تمام توان حمایت می نماید.

لینک منبع

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

دیدگاه ها

  • سمانه نصیری ۱۸ تیر, ۱۳۹۸ :: ۱۰:۱۵
    0 0

    آخه یه روز بدون ماشین چه تاثیری برای این حجم آلودگی تهران خواهدداشت؟

  • سامان تقوی ۱۸ تیر, ۱۳۹۸ :: ۱۶:۲۷
    0 0

    خیلی عالی که بیمه رازی در این طرح حمایت کننده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *