بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

بیمه تکمیلی معمولا به صورت گروهی و برای کارمندان شرکت ها و موسسه ها ارائه می شود، اما در سال های اخیر تعدادی از شرکت های بیمه اقدام به فروش آن به صورت انفرادی کرده اند. به این معنی که هر فردی می تواند به تنهایی و بدون اینکه عضو سازمانی باشد، بیمه تکمیلی خریداری کرده و از پوشش های آن استفاده بکند. شرکت بیمه سامان یکی از این شرکت ها می باشد که در این مقاله می خواهیم به بررسی شرایط و پوشش های آن بپردازیم.

اجباری نبودن بیمه پایه

بیمه تکمیلی همانطور که از نام آن مشخص است، تکمیل کننده بیمه پایه است و برای تهیه آن باید بیمه پایه داشته باشید. اما در بیمه سامان این اجبار وجود ندارد و فقط در صورتی که بیمه پایه نداشته باشید، ۱۸ درصد به مبلغ حق بیمه شما اضافه می شود.

دوره انتظار

دوره انتظار به معنی مدت زمانی است که شما نمی توانید از پوشش های مورد نظر خود استفاده بکنید. در بیمه سامان دوره انتظار برای پوشش زایمان ۹ ماه، و برای پوشش جراحی و بستری ۳ ماه می باشد.

فرانشیز

فرانشیز به معنی میزانی از خسارت است که بر عهده خود بیمه گذار می باشد و شرکت بیمه آن را پرداخت نمی کند. میزان فرانشیز در بیمه سامان ۱۰ درصد می باشد. برای مثال اگر هزینه عمل جراحی ای ۱ میلیون تومان بشود، بیمه سامان ۹۰۰ هزار تومان آن را پرداخت می کند و ۱۰۰ هزار تومان باقی را خود بیمه گذار باید پرداخت بکند.

مطالعه کنید  آیین نامه شماره ۹۶

تخفیف ها

بیمه سامان به منظور جذب مشتری بیشتر، تخفیف هایی را برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی در نظر گرفته است.

– ۱۰ درصد تخفیف در صورت پرداخت نقدی

– ۱۰ درصد تخفیف برای افرادی که بیمه عمر سامان دارند

– ۱۵ درصد تخفیف برای خانواده های ۳ نفره و یا بیشتر که بیمه تکمیلی سامان خریداری کنند

شرایط سنی

بیمه تکمیلی سامان می تواند برای افراد ۰ تا ۷۰ سال صادر بشود. در نتیجه افراد بالای ۷۰ سال نمی توانند این بیمه نامه را خریداری بکنند.

بیمه تکمیلی خانوادگی

بیمه تکمیلی خانوادگی سامان همان بیمه تکمیلی انفرادی می باشد و به تعداد افراد خانواده، حق بیمه دریافت می شود. تنها تفاوت آن، این است که به تعداد افراد خانواده بیمه نامه صادر نمی شود و تنها یک بیمه نامه که اسم سرپرست خانواده و افراد تحت تکفل او در آن ذکر شده است، صادر می شود. همچنین لازم نیست که همه ی اعضای خانواده از یک طرح استفاده بکنند و هر کدام می توانند طرح متفاوتی را انتخاب بکنند.

پوشش ها و سقف تعهدات آن ها

بیمه تکمیلی انفرادی سامان در قالب ۶ طرح ارائه شده است و میزان تعهدات و حق بیمه نیز در هر یک از آن ها متفاوت می باشد.

مبلغ ها به تومان می باشد.


حق بیمه هر یک از طرح ها

مبلغ ها به تومان می باشد.

photo 2019 04 20 16 42 17 150x150 - بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان
الهام رمضان پور وب‌سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *