امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

بیمه آتش سوزی کارآفرین

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۳ دقیقه

بیمه آتش سوزی کارآفرین چه خساراتی را پوشش می دهد؟

اگر آشنایی با بیمه آتش سوزی داشته باشید، حتما می دانید که بیمه آتش سوزی در همه شرکت های بیمه دارای پوشش های اصلی به همراه پوشش های اضافی می باشد. در این مقاله به پوشش های بیمه آتش سوزی شرکت کارآفرین می پردازیم.

پوشش های اصلی

شرکت بیمه کارآفرین پوشش های زیر را به عنوان پوشش های اصلی این بیمه نامه ارائه می کند:

– آتش سوزی
– صاعقه
– انفجار

هر خسارتی که در اثر هر کدام از خطرات بالا، به اموال و ساختمان بیمه گذار و یا محل بیمه شده وارد شود، بر اساس شرایط بیمه آتش سوزی کارآفرین قابل جبران می باشد.

پوشش های اضافی

بیمه کارآفرین برای جبران خسارت کامل در زمان حادثه، معمولا پوشش های زیر را به عنوان پوشش اضافی بر روی بیمه نامه های آتش سوزی ارائه می کند:

پوشش سقوط هواپیما

معمولا این پوشش برای زمانی است که محل بیمه شده، در نزدیکی فرودگاه است و خطر سقوط هواپیما، هلی کوپتر و قطعات آن وجود داشته باشد.

ترکیدگی لوله آب

پوشش جبران خسارات ناشی از ترکیدگی لوله آب معمولا برای ساختمان هایی که قدیمی هستند و لوله کشی آن ها قدمت چندین ساله داشته باشند، پیشنهاد می شود. این پوشش برای جبران خسارات ناشی از ترکیدگی لوله آب است؛ از جمله خسارت نفوذ آب در اثر ترکیدگی لوله آب به طبقه پایین و یا همسایگان مجاور را جبران می کند.

پوشش زلزله

پوشش زلزله معمولا برای همه ساختمان‌ها و اماکن با هر کاربری ارائه می شود؛ چرا که تقریبا تمامی مناطق و شهرهای کشور ما زلزله خیز می‌باشد. جبران هزینه‌های بازسازی ناشی از زلزله برای بازسازی محل بیمه شده با داشتن این پوشش امکان پذیر است.

مطالعه کنید  کاربرد اینفوگرافیک در انتقال اطلاعات در صنعت بیمه

بلایای طبیعی

خطراتی از قبیل سیل و طوفان و گرد باد از دیگر پوشش های بیمه نامه آتش‌ سوزی است که برای ساختمان ها با کاربری های مختلف مسکونی، اداری و تجاری و … ارائه می شود.

پوشش برف و باران

اگر منزلتان در طبقه بالا و زیر سقف قرار دارد و احتمال خسارت در اثر سنگینی برف، باران و یا حتی ذوب برف وجود دارد، بهتر است که پوشش اضافی جبران خسارات ناشی از آب برف و باران و یا ذوب شدن برف را روی بیمه نامه خود داشته باشید.

"<yoastmark

پاکسازی و برداشت ضایعات

هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات ناشی از آتش سوزی، در این پوشش هزینه‌ هایی برداشت ضایعات ناشی از آتش سوزی به بیمه گذار پرداخت می شود.

پوشش شکست شیشه

پوشش شکست شیشه، که در این پوشش ممکن است در اثر آتش سوزی شیشه های محل بیمه شده نیز شکسته و یا دچار خسارت شود.

سرقت با شکست حرز

پوشش های ناشی از سرقت با شکست حرز که این پوشش از جمله پوشش های اضافی پر طرفدار بیمه نامه آتش سوزی کارآفرین می باشد که با رعایت اصول ایمنی محل بیمه شده و حتما با بازدید کارشناس بیمه از محل بیمه شده ارائه می شود.

مراکز تحت پوشش در بیمه آتش سوزی کارآفرین

واحد های صنعتی و کارگاهی

واحد های صنعتی و کارگاهی که شامل: ساختمان، تأسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه، کالای ساخته شده و موجودی های انواع کارخانه ها و کارگاه های فعال در زمینه های مختلف صنعتی از جمله صنایع نساجی، الکترونیک، صنایع سنگین و سبک، لاستیک سازی، خودروسازی، واگن سازی، صنایع شیمیایی، چاپ، کاغذ سازی، صنایع چوبی، تأسیسات پتروشیمی، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، …

مطالعه کنید  تفاوت بیمه مسئولیت کارفرما و بیمه حوادث (بخش دوم)

واحدهای غیر صنعتی

واحدهای غیر صنعتی که شامل: ساختمان، تأسیسات، موجودی، اثاث ثابت و دکوراسیون مراکز تجاری، خدماتی، اداری، آموزشی، بیمارستانی، تعمیرگاه‌ها، انبارها، آزمایشگاه‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، مکان های عمومی، فروشگاه‌ها، واحدهای صنفی، …

واحد های مسکونی

واحد های مسکونی شامل: بنا، تأسیسات، اموال و اثاث ساختمان های مسکونی، ویلایی، آپارتمان‌ها، …

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

a27b5ff0 49bc 48de 8acc 1841e7cb776a 150x150 - بیمه آتش سوزی کارآفرین
عسل بیدزر وبسایت شخصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *