بازاریابی ویدیویی بیمه (بخش سوم)

بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ بیمه
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۳ دقیقه

برای مشاهده بخش دوم بازاریابی ویدیویی بیمه بر روی لینک کلیک کنید.

مهم ترین دستاورد های دیجیتال مارکتینگ در صنعت بیمه

روز به روز در بازاریابی صنعت بیمه، فضا رقابتی تر می شود و انتظارات مصرف کنندگان از خدمات بیمه افزایش می یابد. این دو عامل باعث شده اند که دیجیتال مارکتینگ بیمه اهمیت بیشتری پیدا کند.

امروزه شرکت ها و نمایندگی های بیمه نیاز دارند که در خط مقدم کسب و کار خود استراتژی های حفظ مشتری را پیاده سازی کنند؛ اما در این دوره تنها راه به وسیله دیجیتال مارکتینگ ویدیویی بیمه می توانند مشتریان خود را نگه دارند.

شناخت بازار

تحول ایجاد شده در دنیای دیجیتال باعث شده است که رفتار مصرف کننده تغییر کند؛ این مساله در عین حال باعث شده تا انتظارات جدیدی از شرکت بیمه در مصرف کنندگان ایجاد شود.

برای این که در این فضای رقابتی حال حاضر بتوانید در بازار دوام آورید، لازم است که در دنیای دیجیتال حضور پیدا کرده و ابزارهای موجود در آن را بکار بگیرید؛ زیرا تنها به این وسیله است که می توانید تغییرات در گرایش های بازار را درک کرده و پی ببرید که امروز مشتری به دنبال چیست.

به همین دلیل است که زمانی که داده های موجود در بازاریابی دیجیتالی بیمه را بررسی می کنید به نتایج بسیار کاربردی و مفید دست می یابید. نتایجی که به شما این اجازه را می دهد تا بفهمید چه خدمات و محصولاتی مورد توجه مشتریان بالقوه شما هستند.

این گونه می توانید رویکردی هدفمند تر را در جهت شناخت بازار مورد فعالیتتان در پیش گرفته و راه حل های شخصی سازی شده برای نیاز های جدید، ارایه دهید.

شناسایی مشتریان احتمالی

دیجیتال مارکتینگ بیمه نه تنها باعث می شود تا شناخت بهتری از بازار به دست آورید، بلکه به شما این اجازه را می دهد تا خود را بیشتر از قبل عرضه کنید و با کسانی ارتباط برقرار کنید که به آنچه شما ارایه می کنید، واقعا نیاز دارند.
وجود پلتفرم های پیشرفته شبکه های اجتماعی، پیشرفت چشم گیری را نسبت به روش های بازاریابی سنتی از قبیل برقراری تماس ها یا ارسال کاتالوگ، ایجاد می کنند. حالا مشتریان مورد نظر شما راحت تر از گذشته در دسترس هستند.

پشتیبانی مشتریان

در سال های اخیر مردم روز به روز به میزان بیشتری به سمت شبکه های اجتماعی گرایش داشته اند. مخاطبان ترجیح می دهند به جای این که با شرکت تماس بگیرند و ایمیل بدهند، آن را تگ یا منشن کنند و یا از طریق چت مسایل خود را منتقل کنند.

امروزه مصرف کنندگان نسبت به کیفیت خدمات دریافتی بسیار بیشتر از قبل توجه می کنند و حتی به منظور خدمات بهتر، ممکن است تامین کننده خود را تغییر دهند. بنابراین شرکت ها و نمایندگان بیمه باید در جایی که مشتریان حضور فعالانه دارند (مخصوصا شبکه های اجتماعی) حضور فعال تری داشته باشند.

آگاهی از برند و هدایت افکار

با توجه به تقاضای مصرف کنندگان امروزی، شما نیاز به ارایه خدمات بی نقص و قیمت پایین تر در این بازار رقابتی دارید؛ اما راه سومی هم وجود دارد و آن نشان دادن  ارزش بالا خدمات بیمه به مخاطبان از طریق بازاریابی ویدیویی است.

در بازاریابی ویدیویی شما می توانید سه دسته ویدیو تولید کنید:

– ویدیویی که خدمات و محصولات نوین شما را اطلاع رسانی می کند.

– ویدیویی که مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد و برای آنان هدایت فکری ایجاد می کند.

– ویدیویی های که باعث ایجاد حس اعتماد در مخاطب می شود.

جایگاه ویدیو مارکتینگ و تبلیغات در صنعت بیمه

در این روز های سخت رکود اقتصادی و تورم صنعت بیمه ایران کمی با مشکل برخورده است، می توان گفت که این موضوع تا حدودی به متعدد بودن شرکت های بیمه که خدمات مشابهی را تبلیغ ارایه می دهند، برمی گردد؛ اما واضح است که این کاهش فروش دلایل دیگری نیز دارد. یکی از این دلایل روش های تبلیغاتی شرکت های بیمه ای است.

تبلیغات تکراری و بدون خلاقیت، مسئله ای است که ما امروزه شاهد آن هستیم، این سبک تبلیغات فروش شرکت ها را تحت تاثیر قرار داده اند. مشتریان باید خدمات بیمه را به طور کامل ملموس احساس کنند تا توجیه شوند که تنها برای کسب آرامش هزینه می کنند.

تبلیغات هر محصول (خدمات) به ویژگی های آن وابسته است، یعنی تبلیغات باید نشان دهنده ویژگی های آن محصول باشد.تبلیغات بدون در نظر گرفتن ویژگی ها و مزیت های محصول غیر منطقی است.

برای درک بهتر تبلیغات در صنعت بیمه بهتر است نگاهی به جایگاه این صنعت در کشور داشته باشیم. طبق گزارشات و آمارها ایران رتبه ۷۵ دنیا را از در ضریب نفوذ بیمه دارد؛ پس می توان نتیجه گرفت از نگاه مصرف کنندگان ایرانی، خرید بیمه آن چنان ضروری نیست و در لیست اولویت های خانوار، رتبه پایینی دارد. طبیعی است که این امر در خانوار های کم‌ درآمد بیشتر صادق کند. جالب است بدانید که این  آمار با در نظر گرفتن اجباری بودن بیمه افراد مشغول به کار و بیمه هایی مثل شخص ثالث به دست آمده است.

از مطالبی که بالا به آن ها اشاره کردیم می توان نتیجه گرفت که ما در صنعتی فعالیت داریم که از نظر بیشتر افراد حائز اهمیت نیست، همین امر کار شرکت های بیمه گر و مشاور های تبلیغاتی را دشوار تر کرده است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *