بازاریابی ویدیویی بیمه (بخش اول)

۳۲۳۴۳۳۴۳۵۴۴۵۴۵
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۴ دقیقه

یکی از روش های بازاریابی و فروش بیمه، ارائه اطلاعات تصویری است که می توانید با کمک گرفتن از تصویر، منظور خود را به مخاطب منتقل کنید. به همین علت ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی، این روز ها خیلی بیش‌ تر از قبل مورد توجه صاحبان کسب‌ و کار های بزرگ قرار گرفته است.

بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ چیست؟

در واقع، کارایی بازاریابی ویدیویی در صنعت بیمه، نوعی رویکرد برای گسترس کسب و کار و اطلاع رسانی از انواع بیمه نامه ها است؛ بطور کلی اگر  قصد ارائه خدمات و محصولات بیمه ای در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی را دارید، می توانید با استفاده از روش های درست بازاریابی ویدیویی یا همان ویدیو مارکتینگ به نتیجه دلخواه و سودمند خود برسید.

بازاریابی ویدیویی می تواند در تمام مراحل اعم از جذب مخاطب، معرفی یک بیمه نامه، فروش یک محصول و ارائه خدمات کار ساز باشد.

مزایا و معایب بازاریابی ویدیویی در بیمه

مزایا

۱- مخاطب بعد از دیدن ویدیو محصولات و خدمات بیمه ای شما اطلاعات کافی را کسب می کند.

تمایل افراد به دیدن ویدیو بیشتر از خواند مطلب است و اکثر افراد قبل از تهیه خدمات بیمه ای ترجیح می دهند با مزایا، معایب و پوشش های آن آشنا شوند. اگر در ویدیو ها، در مورد بیمه نامه ها توضیحات کافی را در اختیار مخاطب قرار دهید، شانس شما برای جذب مشتری بیشتر خواهد شد.

۲- در سئو سایت تأثیر مثبت دارد.

ویدیویی که در سایت خود منتشر می کنید؛ باعث می شود کاربر برای مشاهده ی ویدیو مجبور شود، مدت زمان بیشتری را در سایت شما باشد. و این مسئله باعث بهبود وضعیت سایت شما در تجزیه و تحلیل های گوگل خواهد شد.

۳-  کاربران تمایل بیشتری دارند که محتوای ویدیویی را به اشتراک بگذارند.

کاربران حتما ویدیو های جالب را در شبکه های اجتماعی برای دوستان خود ارسال می کنند. این امر موجب بالا رفتن آمار بازدید شبکه های اجتماعی و سایت شما می شود. مطمئنا این امر باعث خواهد شد که تعداد افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند.

۴- کاربران از طریق موتور های جستجو و شبکه های اجتماعی وارد وب سایت شما می شوند.

موتورهای جستجو امروزه بیشتر از گذشته به ویدیو مارکتینگ اهمیت می دهند. در بخش جستجوی ویدیو در موتور های جستجو مانند عکس، بهترین ویدیو براساس رتبه بندی خاصی نمایش داده می شود. به اشتراک گذاشته شدن ویدیوها در شبکه های اجتماعی و قرار دادن آن ها در سایت، از مهم ترین عوامل افزایش رتبه یک ویدیو می شود و همچنین می تواند توجه مخاطبین را به خود جلب کند. از آن جایی که تولید محتوای ویدیویی از تولید محتوای متنی و عکسی زمان بر تر است، در نتیجه رقابت در این زمینه هم کمتر بوده و باعث می شود که در صورت تولید محتوای جذاب، راحت تر دیده شوید.

معایب

۱- هزینه بر بودن ساخت ویدیو

برای ساخت ویدیو های حرفه‌ای و متمایز شدن از سایر رقبا، به ناچار باید هزینه بیشتری در نظر گرفت.

۲- محدودیت حجم اینترنتی کاربران

برخی کاربران به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت یا محدودیت حجم بسته اینترنتی ویدیو هایی که مربوط به نیازشان نباشد را مشاهده نمی کنند.

۳- زمان بر بودن روند ساخت و ادیت

اگر بخواهید هزینه ها را کمتر کنیم و برای ادیت و فیلم‌ برداری، از افراد مبتدی و ابزار های متوسط استفاده کنید، پروسۀ ساخت ویدیو زمان‌ بر خواهد شد.

انواع روش های ویدئو مارکتینگ در بیمه

قبل از شروع فیلم برداری نگاهی به انواع ویدیو هایی که می توانید تولید کنید بیاندازید:

ویدئو‌ های نسخه نمایشی

نمایش این که بیمه چه خدماتی را ارایه می دهد، معرفی عملکرد و ویژگی های محصول بیمه ای به مخاطب.

ویدیو های برند

ویدیو های برند معمولا به عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگتر هستند که دیدگاه، ماموریت و محصولات و خدمات شرکت بیمه را به نمایش می‏ گذارند. هدف از ویدیو های برند، ایجاد آگاهی در مورد شرکت بیمه و جذب مخاطبان هدف می ‏باشد.

ویدیو های رویداد های برگزار شده در زمینه بیمه

اگر شرکت شما میزبان یک کنفرانس است و یا در گردهمایی و جلسات دیگری شرکت دارد، می ‏توانید از سخنرانی ها و مصاحبه های جالب ویدیو تهیه کنید و آن ها را منتشر سازید.

مصاحبه با کارشناسان معتبر صنعت بیمه

استفاده از کارشناسان داخلی یا رهبران فکری برای انجام مصاحبه های کوتاه جلوی دوربین، راهی فوق العاده برای ایجاد اعتبار و اقتدار میان مخاطبان هدف در صنعت بیمه می‏ باشد. عوامل موثر در این صنعت و یا افرادی که دارای دیدگاه های متفاوت هستند را بیابید و این گونه بحث ها را در مقابل مخاطبین خود قرار دهید.

ویدیو های آموزشی در زمینه بیمه

مخاطب ویدیو های آموزشی می تواند هم افراد فعال در صنعت بیمه باشند و هم افراد عادی که در زمان حال یا آینده نیاز به بیمه خواهند داشت. ویدیو های آموزشی برای گروه اول می تواند شامل آموزش هایی در زمینه فروش بیمه، قوانین و مقررات بیمه و مواردی از این قبیل باشد. ویدیو های تولید شده برای گروه دوم مخاطبان نیز به بینندگان کمک می کنند تا چیز‌ های جدیدی یاد بگیرند و با ایجاد یک دانش بنیادی باعث می‏ شوند، مردم کسب و کار و راهکارهای بیمه ای را بهتر بشناسند و درک کنند.

ویدیو های توضیحی

در این نوع از ویدیو ها برای کمک به درک بهتر بیننده، از دلیل نیاز او به محصولات یا خدمات بیمه استفاده می ‏شود.

ویدیو های انیمیشن

این ویدیو ها، یک قالب عالی برای درک مفاهیم سخت می‏ باشد که نیازمند تصاویر قوی ازخدمات و محصولات می‏ باشند. با استفاده از انیمیشن هایی که به صورت موشن گرافیک تهیه شده اند، می توان پیچیده ترین مسائل مرتبط با بیمه را به صورت تصاویر، نمودار ها و شکل های آموزشی انتقال داد. ویدئو انیمیشن یک ابزار تعاملی و جذاب است که به شما کمک می کند، داستان خود را به طور جامع تری بیان کنید.

مطالعه موردی و ویدیوی نظرات مشتریان

مخاطبان شما مایل هستند بدانند که آیا بیمه ای که شرکت شما به آن ها عرضه می کند، واقعا در زمان حادثه ناجی آن ها است؟

یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن این موضوع و ایجاد اعتماد میان افراد، ساختن ویدیو از رضایت و خوشحالی مشتری می ‏باشد. مشتریان وفادار بهترین پشتیبان شما هستند؛ پس آن ها را جلوی دوربین بیاورید تا در مورد چالش خود و این که شرکت شما چگونه آن ها را در دستیابی به هدفشان کمک نموده توضیح دهند.

پیام های شخصی

ضبط یک ویدیو می ‏تواند راهی خلاقانه برای جلب توجه کسانی که از طریق ایمیل یا سایر کانال های ارتباطی پاسخگو نبوده اند، باشد. از توصیه های شخصی خود فیلم بگیرید. این ویدیو ها می‏ تواند لحظه ای لذت بخش برای بینندگان شما باشد.

ویدیو های زنده

این ویدیو ها، مخاطبان شما را با پشت صحنه و جزییات بیشتر کسب و کار شما آشنا می ‏کند و باعث می‏ شود که راحت تر به شما اعتماد کنند. مصاحبه ها و سخنرانی های زنده باعث تشویق تماشاگران به اظهار نظر آن ها خواهد شد. امروزه وجود پلتفرم هایی مانند یوتیوب و اینستاگرام، ارائه ویدیو های زنده را به مشتریان بسیار راحت تر از زمان گذشته کرده است.

برای مشاهده بخش دوم این مطلب بر روی لینک کلیک کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *