امکان محاسبه توانگری مالی شرکت‌ های بیمه‌ ای به صورت ماهانه وجود ندارد

ب
مدیر عامل شرکت بیمه تعاون، بررسی توانگری مالی شرکت های بیمه را اقدامی مثبت دانست که کمک خواهد کرد تا نهاد ناظر بتواند عملکرد شرکت های بیمه ‌ای را با دقت مورد پایش قرار دهد.
یونس مظلومی گفت: شاخص توانگری مالی که در حال حاضر وجود دارد شاید ایراداتی داشته باشد اما کمک می کند تا نهاد ناظر بتواند عملکرد شرکت های بیمه را مورد پایش قرار دهد، از سوی دیگر بیمه گذاران هم متوجه می شوند که سطح توانگری شرکت های بیمه در مقابله با ریسک هایی که قبول می کند چه میزان است!
وی ادامه داد: به شاخصی که بیمه گران خارجی هم  از آن استفاده می کنند انتقاداتی می شود پس شاخص هایی از این دست هیچ وقت کامل نبوده و نخواهد بود و اگر هر فرمولی هم باشد افرادی پیدا می شوند که به آن ایراد و انتقاد داشته باشند.
مدیر عامل شرکت بیمه تعاون بیان کرد: امکان محاسبه توانگری مالی شرکت های بیمه به صورت ماهانه وجود ندارد زیرا صورت های مالی هنوز حسابرسی نشده اند و ممکن است خیلی واقعی نباشند، در بهترین حالت می توان توانگری مالی شرکت های بیمه را به جای یک ساله شش ماهه اعلام کرد که صورت های مالی حسابرسی شده وجود داشته باشند.
به گفته وی: شرکت های بیمه بلافاصله پس از اتمام سال مالی محاسبه صورت های مالی خود را انجام داده و به بیمه مرکزی اعلام می کنند و تاخیر در اعلام سطح توانگری مالی شرکت های بیمه ممکن است از سوی بیمه مرکزی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
logo-samandehi