از کدام شرکت بیمه بدنه بخرم؟

ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

بیمه بدنه، نوعی از بیمه غیر اجباری است که معمولاً برای صاحبان وسایل نقلیه بعد از بیمه شخص ثالث که پوشش بیمه ‌ای الزامی است، شهرت خاصی دارد.

اگر ماشین داشته باشید قطعاً بیمه بدنه را می ‌شناسید و می‌ دانید که این بیمه اختیاری است و مثل بیمه شخص ثالث خرید آن اجباری نیست؛ اما به خاطر خدماتی که ارائه می ‌کند طرفداران زیادی دارد.

در بین ماشین دارانی که طرفدار این بیمه هستند این چالش برقرار است که بهترین بیمه بدنه خودرو کدام است و از بین شرکت‌ های بیمه از کدام یک بهتر است بیمه بدنه بخرم.

حق بیمه در قبال پرداخت خسارت

یکی از ساده ‌ترین معیار هایی که می ‌شود برای خرید بیمه بدنه در نظر گرفت این است که در برابر پرداخت چقدر حق بیمه، شرکت بیمه چه مقدار خسارت می ‌پردازد.

محاسبه بیمه بدنه در شرکت ‌های مختلف می ‌تواند متفاوت باشد و هم چنین رویکرد شرکت‌ های بیمه در برابر پرداخت خسارت هم می ‌تواند یکسان نباشد.

اگر بخواهیم مثالی بزنیم برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که ارزش حدودی آن در بازار حدود ۱۰۰ میلیون تومان باشد یکی از بیمه ‌های همکار با حق بیمه حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و بیمه ما با حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آن را بیمه می‌ کند.

تا اینجا حق بیمه ما ۲۰۰ هزار تومان گران ‌تر است. آن بیمه همکار در لوازم غیر فابریک تا ۱۰% ارزش خودرو خسارت داده ولی بیمه ما تا ۵% ارزش خودرو در لوازم غیر فابریک خسارت پرداخت می ‌کند.

بنابراین در این حالت خاص آن بیمه همکار با حق بیمه کم تر پوشش بیشتری در لوازم غیر فابریک نسبت به بیمه ما ارائه می ‌دهد. این فقط یک حالت بود و برای لوازم غیر فابریک این ۲ بیمه باهم مقایسه شدند.

اختلاف قیمت در بین بعضی از شرکت‌ های بیمه می ‌تواند حتی تا ۱ میلیون تومان باشد و ممکن است شرکت بیمه گران‌ تر خدمات کم تری در یک پوشش خاص که برای ما مهم است، ارائه دهد.

بیمه بدنه پوشش‌ های زیادی دارد و در موارد متنوعی جبران خسارت می‌ کنند. هم چنین تعداد زیادی هم شرکت بیمه در کشور در حال فعالیت هستند.

با توجه به همه این موارد مهم است که قبل از خرید بدانیم که بیمه بدنه در برابر هر خسارت تا چه مقدار جبران می‌ کند تا بتوانیم با کم ترین حق بیمه بیشترین پوشش را دریافت کنیم.

مقایسه و خرید آنلاین بیمه بدنه

دستیابی به این اطلاعات درباره بیمه بدنه شرکت ‌های مختلف و انتخاب از بین آن ‌ها امکان‌ پذیر است. می ‌توانید اطلاعات لازم درباره ماشین خود را وارد کنید و فهرستی از بیمه بدنه شرکت‌ های مختلف را با ویژگی‌ ها و قیمت هر یک دریافت کنید.

هر آن چه شما برای خرید بیمه بدنه نیاز دارید می ‌توانید در بیمیتو پیدا کنید. در کم ترین زمان ممکن می ‌توانید بیمه‌ ها را با هم مقایسه کرده و بهترین بیمه را انتخاب کنید و آنلاین بخرید.

در کم تر از ۵ دقیقه می ‌توانید بهترین بیمه بدنه را بخرید. پس از خرید، ماشین شما توسط کارشناسان بازدید شده و بیمه‌ نامه شما رایگان در منزل شما ارسال می شود.

لینک منبع

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *