اتباع خارجی دارای شغل قانونی مشمول بیمه تامین اجتماعی می ‌شوند

اتباع خارجی دارای شغل قانونی مشمول بیمه تامین اجتماعی می ‌شوند
ب
مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۱ دقیقه
مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: تمامی اتباع خارجی در هر جای کشور که مشغول به کار هستند. در راستای قوانین و مقررات بین المللی و هم چنین مسائل حقوق بشری باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.
دکتر احمد رضا خراعی در سفر به استان کرمان و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شهرستان رفسنجان با بیان این که اداره کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۳۹۴ و با هدف ارایه خدمات بیمه‌ ای به اتباع ایجاد شده است، افزود: ۳/۵ میلیون نفر اتباع خارجی در کشور حضور دارند که ۹۴ هزار نفر از آنان در کل کشور بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند که از این تعداد ۹۰ درصد تبعه افغانستانی هستند.
وی با بیان این که مناطق آزاد اقتصادی به دلیل شرایط ویژه دارای معافیت هایی است، گفت: طبق مصوبه سال ۷۳ این مناطق مکلفند نسبت به تاسیس صندوق هایی جهت خدمات بیمه ‌ای به شاغلین خارجی این مناطق اقدام کنند که بر اساس تبصره ای که در سال ۷۴ اضافه شد، سازمان تامین اجتماعی نیز می تواند در مناطق ویژه خدمات ارائه دهد.
خزاعی در ادامه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به همراه حسینی مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان و هیات همراه از شرکت بین المللی تاپ اکو خاورمیانه بازدید کرد و در جلسه مشترک در محل این شرکت افزود: سازمان تامین اجتماعی لنگرگاه امنیت کشور است و طبق ماده ۵ قانون تامین اجتماعی اتباع خارجی که در داخل کشور اشتغال قانونی دارند، مشمول تامین اجتماعی هستند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، لازم به ذکر است، در شرکت بین المللی تاپ اکو خاورمیانه ۸۰ نفر نیروی متخصص از کشور چین حضور دارند که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

دیدگاه ها

 • مریم یوسفی ۱۰ تیر, ۱۳۹۸ :: ۰۸:۳۹
  0 0

  ممنون از زحماتتون خیلی عالی

 • عباس طاهریان ۱۰ تیر, ۱۳۹۸ :: ۱۰:۴۰
  0 0

  باسلام
  من که خیلی راضیم بله مفید مفید هستند.

 • آرش رحیم زاده ۱۰ تیر, ۱۳۹۸ :: ۱۰:۴۵
  0 0

  سلام خوب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *