امروز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

آزاد سازی نرخ تعرفه‌ اصلی ‌ترین چالش صنعت بیمه

مدت زمان تقریبی برای مطالعه: ۲ دقیقه

تاجدار گفت: شورای ‌عالی بیمه در اجرای مفاد بند ۴ ماده ۱۷ قانون تاسیس بیمه مرکزی کشور و بیمه گری‌، مرحله اول اصلاح نظام تعرفه بازار بیمه کشور را در برخی از رشته‌ های بیمه تصویب و اعلام کرده که این امر مشکلات زیادی را در پی داشته است.

رسول تاجدار مدیر عامل بیمه البرز در مورد مشکلات مطرح صنعت بیمه، اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی صنعت بیمه مربوط به حذف نظام تعرفه ‌ای می‌ شود که چالش‌ های زیادی را به بار آورده است.

متأسفانه سیاست‌ گذاران در کنار تصمیم به حذف نظام تعرفه ‌ای قادر به یافتن راهکار مناسبی نبودند.

تاجدار اضافه کرد: با حذف سازوکار تعرفه ‌ای، نظام نظارت مالی برای فرآیند های بیمه ‌ای تدوین شد اما این طرح به‌ خوبی طراحی و اجرا نشده است.

مدیر عامل بیمه البرز مطرح کرد: در زمانی که نظام تعرفه ‌ای وجود داشت نرخ‌ ها شفاف و مشخص ابلاغ می‌ شد اما با حذف این سازوکار مشکلات عدیده ‌ای به وجود آمد.

وی بیان کرد: حاشیه توانگری مالی و یا نظارت مالی و.. مؤلفه‌ هایی هستند که جایگزین نظام تعرفه ‌ای شده است اما به نظر می ‌رسد این تعاریف جوابگوی نیاز های صنعت بیمه نیست.

در نتیجه مسئولان باید برای اصلاح معضلات مربوطه تجدید نظر کنند.

این فرد آگاه مطرح کرد: یکی دیگر از مشکلات این صنعت مربوط به نگاه مدیران بیمه‌ گذار می ‌شود. متأسفانه برخی از شرکت‌ های بیمه ‌ای نسبت به تقویت و اصلاح ساختار داخلی بی‌ تفاوت هستند.

مطالعه کنید  هنوز ۶ میلیون کارگر غیر رسمی بیمه نیستند

تاجدار تشریح کرد: شرکت‌ ها باید در آنالیز ریسک و حساب ‌رسی داخلی در بخش‌ های مالی و فنی توجه بیش تری داشته باشند. این موارد در آیین ‌نامه حاکمیت شرکتی لحاظ شده است.

مدیر عامل بیمه البرز مطرح کرد: صنعت بیمه درزمینه پرورش نیرو ضعف بسیاری دارد. به‌ بیان ‌دیگر تحصیلات آکادمیک با توجه به پیشرفت‌ های این صنعت کافی باشد.

وی معتقد است: با افزایش آموزش‌ های کاربردی که جوابگوی نیاز بیمه‌ گر است می‌ توان انتظار پیشرفت در صنعت بیمه را داشت.

این فرد آگاه اضافه کرد: باید از اساتید خارجی و صاحب‌ نظران این حوزه در شیوه‌ های نوین پوشش ریسک‌ های مختلف و آنالیز آن ها بهره برد.

در عصر حاضر ریسک‌ های مهندسی، پتروشیمی، انرژی و.. در تمام دنیا از جمله ریسک ‌های پیچیده محسوب می ‌شود.

مدیر عامل بیمه البرز ابراز کرد: متناسب با رشد و پیچیدگی سخت‌ افزار های الکترونیکی، پین تک‌ ها و صنایع هایتک، ریسک آن ها نیز به‌ مراتب پیچیده ‌تر می‌ شود.

تاجدار گفت: وجود آموزش دقیق و مستمر کاربردی برای نیروی کار و استفاده از صاحب‌ نظران خارجی از اصلی ‌ترین نیاز های این صنعت برشمرده می‌ شود که با لحاظ این امر دیگر بخش‌ ها نیز به ‌راحتی حل و رفع می‌ شود.

لینک منبع

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای ثبت امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵٫ تعداد رای دهنده ها:

photo159743968931851493 150x150 - آزاد سازی نرخ تعرفه‌ اصلی ‌ترین چالش صنعت بیمه
محمد علی یزدان راد وبسایت شخصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *